Weddingplanner - en stylist van NINA weddings. Sinds 2013 hebben we bijna 100 bruiloften mogen plannen. Ik verzorg de styling van intieme bruiloften en elopements. In de blog deel ik mijn kennis met jou voor een unieke bruiloft.
Zoeken in blog:
Trouwen in de herfst; why not! Ondanks dat de voorkeur meestal ligt op trouwen in de zomermaanden is ook de herfst een prachtig mooi alternatief. De herfst wordt steeds populairder, maar is nog steeds erg ondergewaardeerd. Hoewel oktober niet altijd heel warm is, kun je uitschieters hebben tot boven de 20 graden! Vandaar dat ik deze “promotie” blog schrijf, want wie weet kan ik je zo overhalen om vooral in dit prachtige seizoen te trouwen. Daarom geef ik je 7 redenen om vooral naar eind september, oktober en november te kijken als jouw trouwmaand.
Amilia Photography
Hou je van warme en heldere kleuren? De herfst staat er bekend om en wij zijn in ieder geval fan! Wat is er mooier dan de prachtige kleuren van de herfst als achtergrond van de trouwfoto’s? Ja natuurlijk, er bestaat kans dat je trouwt op een stormachtige dag met alleen maar regen, maar –lets be honest – die kans is in Nederland in elk seizoen aanwezig. Bovendien kun je ook hele leuke foto’s maken met een paar toffe regenlaarzen en een mooie transparante paraplu.
Het weer is misschien wel niet zo goed als in de zomer, maar je weet tenminste wat je kunt verwachten. In de zomer moet je maar afwachten of de gasten bijna flauw zullen vallen van de hitte en jij loopt te zweten in je trouwjurk, of dat het toch veel te frisjes wordt en je alsnog last minute naar binnen moet verhuizen.
Bij een herfstbruiloft ga je sowieso al uit van een binnenbruiloft en kun je met volle overtuiging die ene toffe trouwlocatie boeken. Een supermatch natuurlijk met een landelijk of rustic thema. Denk aan een oude boerderij, schuur in het bos of een locatie met een open haard. Omringd door bomen in de kleuren geel tot bordeaux rood! De herfst is prachtig en superromantisch. Maar ook zeker met bohemian of industrieel thema. Een stoere loods gecombineerd met de warme herfstkleuren is te gek. Het is maar net hoe je alles combineert.
Cassie Rosch Photographer
credit Karina & Maks Photography
En het najaar brengt een andere traktatie met zich mee – dahlia’s. Persoonlijk denk ik dat de dahlia de nieuwe pioenroos is. Ze komen in de kleuren voor en geven een heerlijk dramatisch en groots effect! Dahlia’s kunnen een game-changer in een boeket zijn, ze voegen zoveel persoonlijkheid toe met slechts een paar bloemen.
Let er wel op dat je rekening moet houden met welke bloemen je kunt krijgen in de herfst. Niet alle bloemen zijn namelijk verkrijgbaar, dus overleg met de bloemist, want hij of zij kan jou het beste adviseren! Deze bloemen zijn in ieder geval geschikt voor jouw herfstboeket:
Photo by Sarah Kate Photo with planning by Stefanie Miles and florals by Bows & Arrows
Cassie Rosch Photographer
Wil je glowy licht? Ga voor een herfst bruiloft. Wordt je helemaal blij van zonsondergang foto’s? In de herfst zak de zon dat beetje eerder, zodat je meer kans op een dramatische roze en paarse hemel zonder te hoeven wachten tot 22:00, wanneer je make-up en haar niet meer zit zoals aan het begin van de dag. In de zomer kan het helder, harde licht zorgen dat het moeilijker maakt om te fotograferen.
De herfst is het perfecte periode na de zomervakanties en voor de winter om te reizen. Het is altijd lastig voor gasten om rekening met de zomervakantie én jullie bruiloft te houden. Het is nog altijd een minder populair seizoen, dus de kans is erg groot dat je de enige in je vriendengroep bent die een herfstbruiloft heeft. Niet dat je een week voor en twee weken na jullie bruiloft nog andere bruiloften hebt. Of dat mensen net in de vakantieperiode zitten en dus al andere plannen hebben. Ook is dit een periode waarin er minder feestdagen zijn dan je bijvoorbeeld in mei en juni hebt. Het perfecte moment voor een feestje dus.
Amilia Photography
Wanneer de temperaturen wat zakken, is het perfecte moment om die prachtige jewel tones naar voren te brengen. Wat het misschien wel tot het meest betoverende decor maakt van het jaar. Smaragd groen, donker roze, oker, creme wit en misschien wel diep blauw geven een royaal kleuren pallet.
We weten allemaal dat de perfecte trouwlocatie vinden al de helft is van al het weddingplanning. Wanneer je een bruiloft plant kijk dan altijd voor een binnen- en buitenlocatie als optie. Tijdens het drukke bruidsseizoen is het erg lastig om op de gewenste datum nog je trouwlocatie beschikbaar te hebben. Tijdens de herfst , of je nu een binnen of een buiten bruiloft houdt, the choice is yours. Denk aan glooiende heuvels, of zelfs een bruiloft aan een meer.
Overtuigd dat een herfsthuwelijk echt iets voor jou is? Ik dacht van wel. Wil je een mooi uitgewerkt indian summer of herfst thema? Ik zorg ervoor dat jullie bruiloft van een ‘gewone’ bruiloft verandert naar een prachtig gestylde bruiloft. Let’s meet and talk!
Volg mee op Pinterest en Instagram voor nog meer trouwinspiratie!
Blijf op de hoogte van de nieuwste blogs met trends, trouwinspiratie en veel praktische tips van een expert op het gebied van moderne bruiloften.
Weddingplanner - en stylist van NINA weddings. Sinds 2013 hebben we bijna 100 bruiloften mogen plannen. Ik verzorg de styling van intieme bruiloften en elopements. In de blog deel ik mijn kennis met jou voor een unieke bruiloft.
Zoeken in blog:
Schrijf je in voor de tweewekelijkse mail vol bruiloft tips, inspiratie en de leukste nieuwtjes.
© 2020 NINA weddings
© 2020 NINA wedings
Foto’s © Wianda Bongen Photography, Esther van Geenen Photography, ROMY DERMOUT PHOTOGRAPHY, Raisa Zwart Photography
[…] de weekenden al vergeven. Nog maar weinig beschikbare zaterdagen? Dan kan je altijd overwegen om te trouwen in het najaar, op een week- of zondag, … Je feest zal er zeker niet minder mooi door worden! Door het […]